Zwykłe, niezwykłe życie

Czasem narzekamy na to, że nasze życie jest nudne i nie ma w niej odrobiny kolorytu. Ciągle robimy to samo i wydaje nam się, że naszą historię ogarnęła jedna wielka monotonia. Nie warto tak myśleć, ponieważ każdy z nas ma fajne życie. Tylko w odpowiedni sposób należy docenić jego uroki. A jak komuś mało uroków, to koniecznie powinien sięgnąć po książki. To dzięki nim zawsze można przeżyć fascynującą przygodę, dzięki której tak wiele zadzieje się w naszym życiu. Jedną z takich książek jest “Zawsze w porę“, której autorką jest Agnieszka Krawczyk (https://www.taniaksiazka.pl/zawsze-w-pore-agnieszka-krawczyk-p-1380394.html).

Ulica Wierzbowa

Jest to drugi tom, który należy do serii “Na ulicy Wierzbowej”. Jeżeli ktoś jeszcze nie miał przyjemności poznać fantastycznych mieszkańców tej małej i jakże urokliwej uliczki, to koniecznie powinien nadrobić zaległości sięgając po tą książkę. Tom pierwszy nosi tytuł “Najlepszy prezent” i pozwala poznać wszystkich poszczególnych bohaterów ulicy Wierzbowej, których nie jest wielu. Każdy z nich mieszka w swoim domu. Każdy z nich jest zupełnie inny. Tak naprawdę wszyscy są jednak ze sobą tak zżyci, że nie wyobrażają sobie, żeby kogoś miało na tej ulicy zabraknąć. A w szczególności pani Flory Majewskiej, która w pierwszym tomie chciała wyprowadzić się z tego miejsca do domu spokojnej starości. Jak jednak czytelnik zobaczy w drugim tomie – pani Flora pozostaje w swoim domu, ogromnie ciesząc się, że Hania z Nelką i Błażejem przeprowadzą się do jej domu. Hania jest pod ogromnym wrażeniem pani Majewskiej, która wyciągnęła do niej pomocną rękę. To dla niej wielki autorytet, któremu wiele zawdzięcza.

Życie na Wierzbowej

To dzięki adwokatce Hania ma szansę na lepsze życie, m.in. z daleka od swoich denerwujących teściów i okropnego męża. Nelka w nowym miejscu zamieszkania zabiera się za redakcję miejscowej gazetki – czym zyskuje sobie rzesze fanów. Z kolei rodzeństwo Oławskich, znane ze swojego artystycznego talentu, coraz bardziej wpisuje się uliczkę Wierzbową. Rzeźbiarz zaczyna stosować w swoje codziennej pracy nowy materiał, a jego siostra postanawia nakręcić film o seniorkach. Pani Jola znajduje wspaniały ekspres do kawy, który ma równie wspaniałą historię. Przy czym ekspres wyrządza jej krzywdę i sprawia, że pani Jola musi przez jakiś czas leżeć/siedzieć z uszkodzoną nogą. Okazuje się, że ekspres służył w kinie “Bajka”, któremu grozi aktualnie likwidacja. Jak się okazuje, mieszkańcy ulicy Wierzbowej nie pozwolą odebrać pięknej historii. “Zawsze w porę” to ciepła książka idealna jako towarzystwo w letnie dni.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com