Chciwość, władza i pieniądze

Dla pewnych rzeczy pewni ludzie są w stanie zrobić naprawdę wszystko. Człowiek jest już tak skonstruowany, że udowadnia iż naprawdę dla pewnych rzeczy jest w stanie sprzedać nawet własnych przyjaciół, którzy do tej pory byli mu wierni. Taka tematyka to doskonały pomysł na to, aby napisać jedną z najlepiej rokujących książek ostatnich książek lub całą serię takich powieści. Po raz kolejny do swojego świata czytelników zaprasza Paulina Świst, która właśnie wypuściła na rynek “Przekręt“.

Granica do przesunięcia

Czytelnicy, którzy doskonale znają dzieła Pauliny Świst wiedzą, że jest to osoba, która lubi przesuwać granice moralności i dobrego zachowania. To autorka, która niczego się nie boi i zawsze stara się udowodnić swój niezwykły kunszt literacki, który można było poznać z fascynującej i porywającej serii “Prokurator”. Ta wybitnie tajemnicza autorka tym razem po raz kolejny zaprasza nas do świata “Karuzeli”, gdzie dla osiągnięcia jak największych zysków wszyscy są w stanie przesunąć wszystkie granice. Niezależnie od tego, co dokładnie mieliby poświęcić. Sitwa nadal nie została rozpracowana, dlatego czas na kontynuację losów Olki, “Orła”, Lilki, Michała, Poli, Bartłomieja i prokuratora Zimnickiego. Co tym razem czeka na naszych ulubionych bohaterów? “Przekręt” rozpoczyna się informacją, że “Orzeł” zostaje aresztowany. Piotr, który w poprzednim tomie wrócił do Polski, wpadł i trafia do więzienia, gdzie ma oczekiwać na swoją kolej i rozprawę. Olka, która nadal znajduje się za granicą postanawia mu pomóc.

Przeszkody do pokonania

Kobieta postanawia poprosić o pomoc prokuratora Łukasza Zimnickiego. Ten zgadza się. Ma tylko jeden warunek – Piotr wyjdzie na wolność, jeżeli zgodzi się zeznawać przeciwko wielkim ludziom. A jak wiadomo “Orzeł” w tym temacie może mieć wiele do powiedzenia. On się nie zgadza. “Orzeł” nie chce pójść na taki układ. Czy Olka będzie w stanie tak wpłynąć na niego, aby ten został świadkiem koronnym? W tym czasie Michał i Lilka zaczynają rozpracowywać jedną z tajemniczych sekt działających na terenie Wrocławia. Prokurator Bartłomiej otrzymuje jedną ze spraw, która ściśle związana jest z Sitwą. Czy będzie w stanie sobie z tym poradzić? I jak w tym wszystkim odnajdzie się Pola – jego była kochanka? Tego dowiemy się z książki. Z miejsca, gdzie tak naprawdę może wydarzyć się bardzo dużo. Z miejsca, gdzie granice przesuwane są po raz kolejny krok po kroku. Co to oznacza dla wszystkich? Paulina Świst znowu stanęła na wysokości zadania.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com